Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+10
milojka
zlohaska
TRAKAN
KASRA
profesionallac
Lunja
gogisa
Mrgud
Admin
bebex46
14 posters

    Klub prijatelja Jugoremedije

    avatar
    Admin
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 32
    Datum upisa : 01.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od Admin Sre Avg 10, 2011 4:59 am

    KASRA ::Predlog :Ako bilo ko dođe u posed zapisnika sa skupštine neka ga skenira i postavi na internet, to će u mnogom biti od koristi

    Koliko ja znam jedina mogućnost da dobijete zapisnik od nekog akcionarskog društva jeste da istom tom akcionarskom društvu podnesete zahtev za taj zapisnik i čekate 5 dana da Vas firma obavesti po pitanju Vašeg podnetog zahteva.Na osnovu Zakona o privrednim društvima svaki akcionar ima pravo da na osnovu Člana 343.Stav 1.zahteva da dobije zapisnik kako radi ostvarivanja prava uvida tako i radi kopiranja.Postaviću na forumu uz odobrenje profesionallca obrazac zahteva,ovlašćenja,opoziva ovlašćenja itd. pa ako nekome ta dokumentacija zatreba neka preuzme.Ništa ne košta a dosta vredi.

    Da bi firma ispoštovala volju akcionara po pitanju predaje zahteva potrebno je da akcionari masovno podnesu zahtev istoj toj firmi u protivnom male su šanse da će firma(lice koje je plaćeno da radi taj posao) izaći u susret jednom akcionaru kao pojedincu jedino ako neko uz intelektualnu i materijalnu podršku ne pomogne istom tom akcionaru da u potpunosti ostvari svoje zakonito pravo odnosno dobije traženu dokumentaciju u vanparničnom postupku.

    Jedino slogom i dobrom organizacijom možete nešto pozitivno da uradite. Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 3327022080
    avatar
    KASRA
    Pravna podrška
    Pravna podrška


    Broj poruka : 17
    Datum upisa : 08.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od KASRA Sre Avg 10, 2011 8:20 am

    Ukoliko akcionarsko društvo odbije da dostavi zapisnik nekom akcionaru, on kao pojedinac ima pravo da se obrati Privrednom sudu u vanparničnom postupku i zahteva stavljanje na uvid ove dokumentacije, ovi postupci se obično brzo završavaju.
    avatar
    Gost
    Gost


    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od Gost Sre Avg 10, 2011 10:06 am

    Evo novih informacija u vezi sa Jugoremedijom danas je Milana Vukuv dala otkaz iz firme a Milan Anđelković je podneo ostavku na članstvo u UO Jugoremedije neopozivo potvrđene informacije takođe još nekoliko ljudi je dalo otkaze tako da nemamo ni dir. proizvodnje,ni tahničkog dir.ni šefa ampulnog ,kontrolora kvaliteta vode itd. šta reći a ne zaplakati gde su doveli firmu svaka čast.
    P.S.da obavestim forumaše da će svake pretnje psovke i nedolično ponašanje na forumu biti sankcionisane od strane urednika ovog foruma

    Poštovani korisnici,

    Član Dadax71 me je zamolio da obrišem njegov profil na ovom forumu zbog sledećeg razloga:

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Xxxxxx10

    Uz puno poštovanje prema članu Dadax71 njegova molba zbog gore navedene ucene od strane tkz.administratora je prihvaćena.

    Srdačan pozdrav


    Administrator
    avatar
    Admin
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 32
    Datum upisa : 01.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od Admin Pet Avg 12, 2011 9:48 am

    Na ovom blogu imate dosta informacija kako o Jugoremediji tako i o Srboleku,Šinvozu i drugim firmama koje su godinama sistematski uništavane i koje su postale žrtve tranzicije u Srbiji.Vidim da je gospođa/gospođica uložila dosta intelektualnog truda da napravi ovaj blog.

    *Istrajte u ovom poslu i što je najvažnije,argumentovano pišite i imaćete moju podršku.

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Procit12

    Izgleda da je i Lale Sekulić doživeo ozbiljan finansijski krah.Jedini čovek koji je javno rekao da ima interesovanje da kupi Jugoremediju nezvanično nudeći 20 evra po akciji.

    I BOGATI PLAČU... SUNOVRAT GAZDE IZ IVANJICE
    Krah imperije Laleta Sekulića


    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Procit12

    „Galenika" odblokirana posle gotovo tri meseca

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Procit12
    TRAKAN
    TRAKAN
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 11.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od TRAKAN Pet Avg 12, 2011 9:56 am

    Da naravno nije problem u Dadax71 već u Adminu sa belex-a koji očigledno ima nešto protiv profesionalca sa belex-a pa misli da je on ovde admin, no nema veze nastavljamo tamo gde smo stali tako da molim sve akcionare da se između sebe izmene mailove za ovaj forum jel koliko imam informacija na forumu Belex-a sve i nešto nemogu se slati PM,i takođe bih apelovao na akcionare da u što većem broju pošalju zahteve za knjigu akcionara i kopiju ponomoći sa zadnje skupštine što vam po zakonu moraju dati.Svi obrasci vazani sa Jugoremedijom se nalaze na našem forumu videće te sve je dostupno i transparentno.Takođe bih zahvalio u moje ime Dadax71 hvala na svemu poz.
    avatar
    profesionallac
    Pravna podrška
    Pravna podrška


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 01.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od profesionallac Pet Avg 12, 2011 10:29 am

    Ako se godisnja skupstina akcionara koja je odlozena i odrzana na dan 09.08.2011 godine smatra ponovljenom skupstinom po clanu 292.Stav 2. Zakon o privrednim drustvima kvorum za ponovljenu sednicu skupstine cini 1/3 odnosno 33.33% od ukupnog broja glasova akcija sa pravom glasa ako osnivackim aktom nije odredjen veci broj glasova.

    Član 287.Stav 4.

    (4) Punomoćje se daje po pravilu za jednu skupštinu,a važi i za ponovljenu skupštinu,koja je odložena zbog nedostatka kvoruma,vremena ili iz drugih razloga.

    Član 292.Stav 2.

    (2) Ako je sednica skupštine akcionarskog društva odložena zbog nedostatka kvoruma,može biti ponovo sazvana sa istim dnevnim redom najkasnije 15 dana od dana odlaganja (ponovljena sednica skupštine).Kvorum za ponovljenu sednicu skupštine čini 1/3 od ukupnog broja glasova akcija sa pravom glasa,ako osnivačkim aktom nije određen veći broj glasova.

    Eno Admin na forumu www.a??b.net i dalje zloupotrebljava svoj administratorski polozaj i brise komentare svih onih clanova koji spominju nepravdu koju je profesionallac doziveo od strane tog istog administratora na tom istom forumu.

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Zloupotreba

    Pitam se koju je sada pricu uvalio clanovima taj tkz.administrator?Da nije mozda prica da je profesionallac lopov,narkoman,kriminalac...?Ako je ta prica,pustite mi na P.M.poruku od tog admina kako bi taj isti admin odgovarao za klevetu pred sudom Republike Srbije.I sto je najbitnije,ako je covek koji stoji iza onog sto govori neka se predstavi imenom i prezimenom kako bi znao protiv koga podnosim tuzbu.

    I jos nesto...

    Svako ko smatra da je istina da sam trazio novac od gospodje Jelene Medarevic kao i mesto u upravnom odboru Jugoremedije kako bi moj tim pomogao gospodji Jeleni radi prikupljanja punomocja na njeno ime neka pozove licno tu gospodju na broj telefona 023/891-607 i pita da li je to istina ili ne?Ljudi koji su sedeli samnom u prostoriji u kojoj sam telefonskim putem uspostavio kontakt sa Jeleninim timom dobro znaju da to nije istina jer su ti isti ljudi culi moj razgovor i gospodina Rajka jednog od predstavnika Jeleninog tima!Moja prica sa gospodinom Rajkom clanom Jeleninog tima je isla u pravcu zajednickog delovanja na godisnjoj skupstini akcionara u interesu prikupljanja punomocja na ime Jelene Medarevic.Nazalost, ta prica se zavrsila lose za moj tim jer je taj isti gospodin Rajko odbio predlog da moj tim prikuplja punomocja za Jelenu rekavsi:"Mi imamo svoj tim Vi imate svoj tim,mi imamo svog kandidata Vi imate svog kandidata,jel tako Rajko,tako je,prijatno".Razumem i gospodina Rajka sto je odbio mene kao osobu koja nikad nije radila u Jugoremediji ali ne razumem sto je odbio ljude koji su bili uz mene i koji su 30 i vise godina radili zajedno sa istim tim Rajkom jos dok taj Rajko nije ni znao gde je Jugoremedija?To me najvise boli u celoj ovoj prici.Ja toliko nisam ni bitan,bitni su ljudi koji su hteli promene u firmi i koji su emotivno vezani za Jugoremediju.

    Po pitanju pokrenute inicijative,moja savest je cista i mirno spavam nocu jer znam da nikog nisam nista prevario,ucenio ili se svesno igrao sa necijim emocijama.Svako ko je sedeo za istim stolom za kojim sam i ja sedeo znao je u kom je pravcu isla inicijativa.Jelenin kredibilitet u drustvu i medju velikim akcionarima Jugoremedije je prevagnuo u ovom trenutku i to je bio trenutak kada smo ja i tim shvatili da ne trebamo da vodimo politicku kampanju i da nije vreme za rivalstvo vec za partnerstvo i usmeravanje inicijative u pravcu zajednickog delovanja.

    Pitam se da li je Vasa savest cista?Vi koji sirite lazi,prevare,obmane i na taj nacin hranite svoju glad sa neistinom ubedjujuci ljude da je ono sto Vi kazete istina a duboko u sebi znate da nije?
    avatar
    zlohaska
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 44
    Datum upisa : 15.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od zlohaska Pon Avg 15, 2011 8:31 pm

    Profesionalac, nemojmo se sada prepucavati. Šta je bilo bilo je, posao nije urađen kako treba. Što više foruma na ovu temu iskreno pozdravljam jer mislim da svi treba da budu ispravno informisani šta se u stvarnosti dešava. Proučavaš zakone? Šta je potrebno za sazivanje vanredne skupštine akcionara? Nemojmo biti razjedinjeni, time radimo u njihovu korist. Pišimo o zloupotrebama, ima ih jako puno. Pišimo o propadanju fabrike jer to znači i propast naših akcija i radnih mesta. Raskrinkajmo licemere, to je najmanje što možemo uraditi.
    avatar
    profesionallac
    Pravna podrška
    Pravna podrška


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 01.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od profesionallac Uto Avg 16, 2011 1:55 am

    zlohaska ::Šta je potrebno za sazivanje vanredne skupštine akcionara?

    1.Volja i dobra organizovanost.

    2.Traziti od upravnog odbora firme da sazove vanrednu skupstinu akcionara na osnovu clana 277.Stav 1.tacka 1) Zakona o privrednim drustvima.

    3.Raditi na tome da se prikupi najmanje 10% akcija sa pravom glasa i insistirati od upravnog odbora firme da najkasnije u roku od 10 dana od dana prijema zahteva prihvati odluku akcionara radi sazivanja vanredne skupstine akcionara.Upravni odbor je duzan da na adresu akcionara najkasnije u roku od sedam dana od dana donosenja odluke obavesti o tome svako lice koje je zahtevalo sazivanje vanredne skupštine.

    *Proces pod tackom 2 i 3 obavezno treba paralelno raditi jer ako Vas upravni odbor zavrne na osnovu clana 277.Stav 1.tacka 1) Zakona o privrednim drustvima i ne donese pozitivnu odluku radi sazivanja vanredne skupstine akcionara na osnovu clana 277.Stav 1.tacka 3) mozete naterati taj isti upravni odbor da donese tu istu odluku,pod uslovom da raspolazete sa najmanje 10% akcija sa pravom glasa.

    4.Da se prosledi akcionarima sledeci zahtev za sazivanje vanredne skupstine akcionara koji obavezno mora biti pravilno potpisan od strane svih onih akcionara koji ga podnose akcionarskom drustvu radi sazivanja vanredne skupstine akcionara a.d.Jugoremedija.

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Zahtevzasazivanjeskupst

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Preuzm10


    5.Da se jednoglasno od strane akcionara koji predlazu sazivanje vanredne skupstine predloze pitanja za dnevni red vanredne skupštine ali samo u delokrugu skupštine jer u protivnom Zahtev za sazivanje skupštine koji ste podneli može biti odbijen.

    *Mogu da kazem da je danas pravna sluzba Jugoremedije izasla u susret malim akcionarima i dostavila kopiju osnivackog akta,statuta firme kao i knjigu akcionara.Kazu mi koleginice da su bili veoma ljubazni i da je sve odradjeno profesionallno.

    Vanredna skupština i njeno sazivanje od strane manjinskih akcionara

    Član 277.stav 6.

    (6) Zahtev za sazivanje skupštine koji je podneo ovlašćeni podnosilac, može biti odbijen:
    1) ako nije podnet u skladu sa stavom 1. tačka 3) i st. 2. do 5. ovog člana;
    2) ako akcionari koji su podneli zahtev ne poseduju ili ne zastupaju propisani procenat glasova;
    3) ako nijedno od predloženih pitanja za dnevni red vanredne skupštine nije u delokrugu skupštine.
    TRAKAN
    TRAKAN
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 11.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od TRAKAN Uto Avg 16, 2011 2:00 am

    Da najzad dobre vesti sad treba odmah početi sa prikupljanjem potpisa za vanrednu skupštinu i odmah za punoć da se neradi jedan posao dva puta
    avatar
    milojka
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 22
    Datum upisa : 16.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od milojka Uto Avg 16, 2011 10:21 am

    Samo napred, sad nema odustajanja, podrska unutar firme je svakim danom sve veca. Nadam se da nije kasno za sve nas.
    TRAKAN
    TRAKAN
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 11.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od TRAKAN Uto Avg 16, 2011 10:35 am

    I mi se nadamo da nije kasno ali za to će nam trebati sve raspolžive snage i unutar firme i van nje kao i sva moguća podrška svih dobronamernih ljudi kojima je stalo do Jugoremedije.

    Prosleđujem vam poruku jedne radnice Jugoremedije:

    Samo da vam javim posto ste u direktnoj vezi sa akcionarima. Sirovine malo ima, poluproizvoda skoro nista (jadne zalihe),gotovog leka isto tako nema (dosta ima sa zaloznim pravom). Sve u svemu 2007 god je sve maltene bilo puno a sad promaja duva. Trenutno se prave neke kolicine Trentala ali sam isto tako cula da za njega nije placena licenca, ne daj boze da ovi puste trental na trziste u ovom momentu. Pozz i samo napred.
    avatar
    bebex46
    Domaćica
    Domaćica


    Broj poruka : 34
    Datum upisa : 02.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od bebex46 Uto Avg 16, 2011 9:15 pm

    Saznala sam da se spremaju koverti za vanrednu skupstinu samo neznam na ciju inicijativu je to zakazivanje. Inace Deurica vec par dana nema u firmi kazu da je na letovanju. Ljudi se zale da ulaze u treci mesec bez plate da je u firmi stanje jezivo, medjusobni odnosi su na nuli i dalje se radnici premestaju na nize placena radna mesta bez resenja a sve zbog toga sto nisu dali svoja punomocja ni Deuricu niti bilo kome. Po statutu firme ,koji smo dobili vidi se da je svo vreme isao iz prekrsaja u jos veci prekrsaj a niko mu nista nije mogao. Sta mislite ko ga stiti i dokle tako ?
    avatar
    milojka
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 22
    Datum upisa : 16.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od milojka Uto Avg 16, 2011 9:57 pm

    Ja znam da niko ne stiti nas i nasu egzistenciju, pogotovo samostalni sindikat koji bi trebao da stiti nasa prava. Kazu da lepa rec i gvozdena vrata otvara, ali ovde uz lepu rec treba koristiti i motku. Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 131249377
    avatar
    bebex46
    Domaćica
    Domaćica


    Broj poruka : 34
    Datum upisa : 02.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od bebex46 Uto Avg 16, 2011 10:33 pm

    Kako ocekivati da vas nezavisni sindikat stiti kad je u izvrsnom odboru M A , koji je bio predlozen za UO Jugoremedije Deuricev covek ? Za njega znam pouzdano a verovatno da ih ima jos.
    fmesaros
    fmesaros
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 16
    Datum upisa : 16.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od fmesaros Sre Avg 17, 2011 12:18 am

    bebex46
    Mislim da grešiš za MA ,da je njegov čovek ostao bi zasigurno u UO.Treba čoveka razumeti zbog čega je podneo ostavku,prvo su ga napali njegovi iz sindikata! Da se razumemo ja lično neradim u JR niti poznajem lično čoveka,sa vama sam na istoj strani,već odavno vidim ko je Deurić ali nisam imao podršku, sada kada je doveo Cara do duvara,posledice već postoje i mislim da će biti veoma teško sanirati gubitke pod uslovom da dobijemo savez sa državom.Vanrednu skupštinu verovatno saziva Deurić da bi dobio saglasnost za refinansiranje dugova onda smo u goXXima do guše,preživeće samo nosati! Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 2727913382
    avatar
    Admin
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 32
    Datum upisa : 01.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od Admin Sre Avg 17, 2011 1:34 am

    fmesaros ::bebex46
    Mislim da grešiš za MA ,da je njegov čovek ostao bi zasigurno u UO.Treba čoveka razumeti zbog čega je podneo ostavku,prvo su ga napali njegovi iz sindikata! Da se razumemo ja lično neradim u JR niti poznajem lično čoveka,sa vama sam na istoj strani,već odavno vidim ko je Deurić ali nisam imao podršku, sada kada je doveo Cara do duvara,posledice već postoje i mislim da će biti veoma teško sanirati gubitke pod uslovom da dobijemo savez sa državom.Vanrednu skupštinu verovatno saziva Deurić da bi dobio saglasnost za refinansiranje dugova onda smo u goXXima do guše,preživeće samo nosati! Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 2727913382

    Omerović i Šuković u upravi

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Procit12


    Poštovanje fmesaros, drago mi je da ste se i Vi uključili u diskusiju na ovom forumu.Malo ću se i ja uključiti u diskusiju koliko mi vreme dozvoljava i ako nemate ništa protiv.Savez sa državom Vam je zapravo savez sa partijama i strankama koje su na vlasti i koje upravljaju državom(trenutno zanemarimo sindikate u celoj ovoj priči).To Vam po meni predstavlja mač sa dve oštrice.Ne zaboravite da tu državu čini i Meho Omerović narodni poslanik u Skupštini Srbije,jedan od osnivača SDPS i novi član upravnog odbora Jugoremedije.Izuzetno uticajan čovek u Novom Pazaru i u Sandžačkoj demokratskoj partiji.Onda Rasim Ljajić predsednik Socijaldemokratske partije Srbije i ministar rada i socijalne politike u Vladi Republike Srbije.Takođe uticajan čovek u Srbiji.Danilo Šuković član Saveta za borbu protiv korupcije i dugogodišnji član upravnog odbora Jugoremedije.Verica Barać isto član Saveta za borbu protiv korupcije.Intelektualac do intelektualaca.Svi ti ljudi godinama podržavaju ideologiju i autokratiju Zdravka Deurića potpredsednika SDPS ravnopravnost za Zrenjanin i generalnog direktora Jugoremedije.

    Moje pitanje za te ljude glasi:

    Zašto ga podržavate i šta je to lepo i zdravo što vidite u tom čoveku?

    Akcionari da bi u ovoj priči mogli nešto da urade trebaju da koriste ista sredstva koje i taj Deurić koristi a to je politika i ekonomija.Podrška političkih partija i stranaka kao i podrška istih onih tajkuna koje Deurić svakodnevno pljuje.Bez te podrške akcionari Jugoremedije teško da mogu nešto ozbiljno da urade.

    Lepo naš narod kaže:"klin se klinom izbija".To je po meni jedini mogući način koji morate da primenite kako bi nešto uradili i promenili u Jugoremediji.

    *I da ne zaboravim da Vas obavestim fmesaros,bebex46 je žensko pošto znam osobu. Izuzetno veliki borac za Jugoremediju koja sva ova dešavanja emotivno doživljava.Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 23ll8yf
    avatar
    bebex46
    Domaćica
    Domaćica


    Broj poruka : 34
    Datum upisa : 02.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od bebex46 Sre Avg 17, 2011 2:09 am

    Ovo moram da napisem da se zna. Danas su radnici Jugoremedije dobili platne koverte sa obracunskom listom za mesec juni ali bez dinara uplate na racunu, sa obrazlozenjem da zbog krize u farmaceutskoj bransi drogerije nisu u mogucnosti da robu? plate avansno pa tako nemaju od cega da isplate plate.
    avatar
    zlohaska
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 44
    Datum upisa : 15.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od zlohaska Sre Avg 17, 2011 6:59 am

    Koverte su podeljene jer su prekršili zakon to jest nisu isplatili junsku platu do kraja jula. Ovo je ozbiljan prekršaj u poslovanju fabrike. Svaka čast odvažnima koji su skupili hrabrosti i prijavili ih inspekciji. Kažu da su kazne za ovakav prekršaj ogromne, a kada se podele koverte za nijansu su niže. Neki su odbili da preuzmu rozi komadić hartije......
    avatar
    profesionallac
    Pravna podrška
    Pravna podrška


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 01.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od profesionallac Sre Avg 17, 2011 11:50 am

    Moguce osnove za tuzbu

    Na osnovu clana 224 stav 2,3.Zakon o privrednim drustvima kao i na osnovu clana 24.Statuta akcionarskog drustva sopstvene akcije koje akcionarsko drustvo stekne metodom pro-rata(to su Vam one akcije koje je akcionarsko drustvo otkupilo od akcionara po 5 EVR-a) duzno je da proda(otudji) te iste akcije u roku od jedne godine od dana sticanja tih akcija do iznosa od 10%(sto nije bio slucaj sa Jugoremedijom).Ako se te akcije ne otudje u zakonskom regulisanom roku iste te akcije je upravni odbor obavezan da bez posebne odluke skupstine akcionara ponisti.I sto je najbitnije,pri smanjenju osnovnog kapitala Drustva prvo se ponistavaju sopstvene akcije koje je akcionarsko drustvo steklo od akcionara .

    Na osnovu clana 42.Statuta akcionarskog drustva za clanove Upravnog odbora biraju se dokazani strucnjaci iz delokruga rada Drustva.

    Donetom odlukom o izmeni Statuta upravni odbor je sacinjen od 7 clanova.

    Statut,osnivacki akti i njihove izmene Drustvo cuva trajno a ostala dokumenta iz clana 342.stav 1 Zakona o privrednim drustvima se cuvaju najmanje pet godina i nakon toga se ta ista dokumenta cuvaju na osnovu propisa o arhivskoj gradji.

    Mene licno zanima zasto je u Statutu firme iskljucena tacka 8) iz stava 1.clana 342.Zakona o privrednim drustvima?

    Član 342.

    (1) Akcionarsko društvo čuva sledeća akta i dokumenta:
    8) pisane naloge i odluke izvršnog odbora;

    Otvoreno akcionarsko drustvo na osnovu clana 322.stav 1.Zakona o privrednim drustvima ima izvrsni odbor sto znaci da treba i Jugoremedija da ga ima!

    Izvršni odbor

    Član 322.stav 1,5,6.

    (1) Otvoreno akcionarsko društvo ima izvršni odbor.

    (5) Izvršni odbor bira se iz reda lica koji su članovi upravnog odbora ili drugih lica, s tim da članovi ovog odbora čine manje od polovine članova upravnog odbora.

    (6) Delokrug izvršnog odbora uključuje sprovođenje odluka upravnog odbora akcionarskog društva i sva pitanja povezana sa vođenjem poslova i tekućim poslovima društva, osim pitanja koja su u nadležnosti upravnog odbora i skupštine akcionara.

    Pravo glasa na osnovu Zakona o privrednim drustvima

    Član 294.stav 2,3.

    (2) Akcije koje drži akcionarsko društvo kao sopstvene akcije,ne daju pravo glasa(to su Vam one akcije koje je akcionarsko drustvo otkupilo od akcionara metodom pro-rata po 5 EVR-a).Hartije od vrednosti koje nisu akcije ne daju pravo glasa.

    (3) Akcije akcionarskog društva ne daju pravo glasa na sednici skupštine društva ako je njihov akcionar, direktno ili indirektno, drugo društvo u kome ovo akcionarsko društvo ima, direktno ili indirektno, akcije ili udele po osnovu kojih kontroliše glasanje od strane tog drugog društva (podređeno društvo).
    avatar
    zlohaska
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 44
    Datum upisa : 15.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od zlohaska Sre Avg 17, 2011 7:51 pm

    Sednice UO održavane su u najstrožoj tajnosti i niko od zaposlenih i akcionara nije smeo da sazna o čemu se tu odlučivalo. Nije mi poznato da je prethodni saziv Izvršnog odbora (JA, JL, JJ) ikada zasedao, niti na bilo koji način analizirao odluke donete na UO. Prethodni IO postojao je samo formalno.
    avatar
    bebex46
    Domaćica
    Domaćica


    Broj poruka : 34
    Datum upisa : 02.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od bebex46 Čet Avg 18, 2011 1:18 am

    Moram da se izvinem svima koji su juce na ovom forumu procitali vest o sazivanju vanredne skupstine jer je informacija bila netacna. Naime, radnici ispreoadani svim i svacim ,kad su videli da se spremaju koverti za slanje pomislili su da je u pitanju vanredna sednica pa su nas obavestili kako bismo mogli na vreme da reagujemo. Danas smo na kucne adrese dobili literaturu za cas iz sociologije koju smo naravno bacili jer nas interesuje jedino sadasnjost i buducnost te nase propale firme njenih radnika i akcionara .Sadasnjost je da su radnici trazili da im odobre placeno 60% odsustvo kako bi pronasli neki privatni posao i na taj nacin dosli do nekih para ,kako bi svojoj deci kupjli bar hleb,jer sa praznim kovertima ,koje su juce dobili to je ne izvodljivo . Sindikat je ovo primio k znanju i verovatno da se ceka veliki gazda da odluci o svemu. Eto dokle nas je doveo ovaj bravasko, pekarski i peglerajski menadzment, koji za sebe kazu -mi farmaceuti.
    avatar
    profesionallac
    Pravna podrška
    Pravna podrška


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 01.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od profesionallac Čet Avg 18, 2011 1:29 am

    Luxol u blokadi u iznosu od 115,737,128.24 dinara

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Xyzwl

    Jedan od predloga za vanrednu skupstinu akcionara Jugoremedije bi recimo mogao da bude biranje clanova Upravnog odbora drustva od strane akcionara zbog postojanja osnovane sumnje da je prekrsen clan 42.stav 3.Statuta firme.

    Na osnovu clana 309.stav 1. tacka 2) Zakona o privrednim drustvima kao i Statuta firme

    Član 309.

    (1) Članovi upravnog odbora akcionarskog društva:
    1) biraju se od strane akcionara na svakoj godišnjoj skupštini, i
    2) mogu se birati od strane akcionara na bilo kojoj vanrednoj skupštini koja je sazvana radi tog izbora.

    Razrešenje

    Član 327.

    (1) Član upravnog odbora akcionarskog društva može biti razrešen odlukom skupštine akcionara, sa ili bez navođenja razloga, ako akcionari smatraju da je to u najboljem interesu društva.
    (2) Razrešenje člana upravnog odbora ima pravno dejstvo ako ga odobri najmanje većina glasova akcija sa pravom glasa za izbor člana upravnog odbora na skupštini akcionara, s tim da:
    1) član upravnog odbora ne može biti razrešen na skupštini akcionara osim ako je u obaveštenju o skupštini akcionara iz člana 281. stav 5. navedeno da je svrha skupštine pored ostalog glasanje o razrešenju člana upravnog odbora na skupštini;
    avatar
    zlohaska
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 44
    Datum upisa : 15.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od zlohaska Čet Avg 18, 2011 1:41 am

    Iskreno mi je žao svih zaposlenih u Luxolu. Ako se nešto uskoro ne promeni ni nećemo proći drugačije. Pogrešili smo što im se nismo pridružili kada su žviždali i protestvovali ispred svoje i naše fabrike. To što im se desilo bilo je i za očekivati. Pogledajete samo ko je tek tu u UO, čak i Grof od Melenaca....
    fmesaros
    fmesaros
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 16
    Datum upisa : 16.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od fmesaros Čet Avg 18, 2011 10:11 am

    Admin:I da ne zaboravim da Vas obavestim fmesaros,bebex46 je žensko pošto znam osobu. Izuzetno veliki borac za Jugoremediju koja sva ova dešavanja emotivno doživljava.

    Hvala na upozorenju da je "žensko"ali to mi baš ništa neznači, mislim da je nisam povredio ili pogrešio rodove!Kod ove borbe to uopšte nije značajno a i inače nemam takvih predrasuda da bih diskriminisao iz tih razloga bilo koga.Vidite danas je veliki hendikep što Anđelković nije ostao u UO ,neznamo šta su odlučivali i otkud Grof od Melenaca među njima?
    Kada sam pomenuo savez sa državom ,na isti način je i Deurić došao na vlast sa manjinskim udelom u akcijama pa sam mislio na isti način bi mogao i da izgubi.Vidim da profesionalac vrši analize "u sitna crevca" to su više pravna pitanja a u tim vodama se teže snalazim ali ako imate konkretnih situacija koje treba sprovesti u delo(u život)e tu vam već mogu pomoći.Celokupna nadgradnja moje edukacije je u tom pravcu i tu se dobro snalazim. Upravo zbog toga sam u tolikoj meri protiv ovog menadžmenta,očigledno je da vuku pod led a to se nebi desilo da su makar za nijansu stručniji
    avatar
    zlohaska
    Radnici-akcionari
    Radnici-akcionari


    Broj poruka : 44
    Datum upisa : 15.08.2011

    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od zlohaska Čet Avg 18, 2011 6:50 pm

    Dakle, ovo je previše, opet nam prodaju maglu, dok platu ni ne spominju. Kada sam zatekao koverat sa novinama koje mi šalje menadžment JGRM momentalno sam je iscepao. Stvarno više nema smisla da nam, izvinite na izrazu, kuXXa priča o poštenju. Branislav Markuš nam priča o radu, a na prste jedne ruke se mogu izbrojati dani u mesecu kada je na svom radnom mestu. Pa tek teme u tekstu koji je kobajagi napisao Glavni Grobar JGRM... Stvarno uvredljivo. To su mu sve sastavljali oni nesrećnici Popov i Golić koji na JGRM prave sociološki eksperiment i pri tom još za sebe uzimaju lepe pare.

    Sponsored content


    Klub prijatelja Jugoremedije  - Page 2 Empty Re: Klub prijatelja Jugoremedije

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Pet Apr 26, 2024 11:40 am